Svatba na Barokním statku Benice

Rezervujte si termín pro rok 2019 již nyní.

"Náš svatební víkend na Barokním statku Benice byl naprosto dokonalý. Statek a jeho okolí je sám o sobě nádherným místem a pro naši svatbu to bylo přesně to, co jsme si vysnili. Krásné místo, soukromí po celý víkend, možnost ubytování všech hostů a hlavně to, že se celý svatební den děje na jednom místě a všichni jsme tak mohli být stále spolu. Ano, máme super rodinu a přátele, díky kterým to byla neskutečná jízda, ale benický tým pod vedením Martiny Pilátové na tom má tu největší zásluhu a díky nim to pro nás byl tak úžasný víkend, že bychom svatbu nejradši zopakovali 😂 . Když to vezmu postupně......Martina je profesionálka na svém místě, která moc dobře ví, co dělá. Má absolutně vše pod kontrolou, nic pro ní není problém, během celého svatebního dne vše bravurně koordinovala a ještě k tomu byla vždy usměvavá a ke všem maximálně vstřícná. Dále bychom rádi zmínili paní šéfkuchařku Hanku Myslivcovou, která byla naprosto neskutečná. Při sestavováni menu nám se vším maximálně poradila, sama navrhla i změny a jídlo bod jejím vedením bylo neuvěřitelně chutné, nápadité a vždy precizně servírované. Všichni naši hosté si jídlo po celý den nemohli vynachválit a dokonce se chvílemi u rautových stolů tvořili i fronty. A další, kdo zaslouží velkou pochvalu je určitě tým obsluhy. Dámy byly od rána do noci usměvavé, absolutně profesionální, byly neustále v pohybu kolem hostů a dělali pro nás první poslední. Pro celý benický tým musel být celý víkend velmi náročný, ale na jejich tvářích byl vždy jen přátelský úsměv a ani známka únavy.....a to jim vydrželo i do páté hodiny ranní, kdy jsme naší jízdu ukončovali. Z jejich vystupování bylo zřejmé, že svou práci dělají s nadšením a je pro ně na prvním místě spokojenost hostů a to se v dnešní době vidí málokdy. Díky výše zmíněnému na naší svatbě panovala tak přátelská a rodinná atmosféra, že jsme tomu ani nemohli uvěřit a ještě teď z toho všeho máme husí kůži, jak to bylo krásné. Všechno toto udělalo z naší svatby nezapomenutelný zážitek, a tak jsme si to přesně přáli, takže jsme šťastní, že jsme pro náš velký den zvolili právě Barokní statek Benice. Musíme říct, že se nám v neděli vůbec nechtělo odjíždět a loučení s celým benickým týmem bylo hodně emotivní. Tímto bychom rádi ze srdce poděkovali Martině, Hance a ostatním členům týmu, že pro nás připravili tak nepředstavitelně úžasný víkend, který navždy zůstane v našich srdcích. Jste NEJLEPŠÍ a doufáme, že se ještě někdy uvidíme!!!!!!"

Katka a Michal Bartůškovi, 2018

"Statek Benice byla skvělá volba, kde prožít náš svatební den. Hledali jsme takové místo, kde bychom mohli mít jak obřad a hostinu, tak přespání pro hosty. Benický statek byl tedy v tomto ohledu ideální. Navíc si nás získal idylickým prostředím a velmi profesionálním a vstřícným přístupem koordinátorky Martiny Pilátové a paní šéfkuchařky. Velké díky patří také veškerému personálu, který se o nás a naše hosty úžasně staral. Aby se na nás ve 3 ráno servírka usmívala, jsme zažili opravdu jen tady :). Celý den se vydařil naprosto dokonale a budeme na něj všichni ještě dlouho vzpomínat. Všem vřele toto místo doporučujeme! "

manželé Synkovi, 2018

"Ještě jednou bychom chtěli poděkovat. Představu o našem svatebním dni jsme měli jasnou - vše na jednom místě, kde se budeme my i naši hosté cítit dobře. I přes to, že jsme na prohlídce statku byli v zimě, kdy krajina ještě neměla ani náznak jarní zeleně, byli jsme rozhodnuti téměř okamžitě. A udělali jsme dobře. Náš svatební den proběhl na jedničku a to ve všech směrech. Vše jste měla pod kontrolou a my se nemuseli o nic starat. Personál byl velmi ochotný, milý a usměvavý, nic nebyl problém. Značka ideál. A nemůžeme opomenout ani výborné jídlo:-) My i hosté jsme byli nadšeni a za to patří díky Vám a Vašim kolegům. Mějte se krásně a přejeme jen samé pohodové budoucí manželské páry:-)"

manželé Kalinovi, 2018

"Krásný den přeji, rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za opravdu dokonalou svatbu 🙂 Statek Benice je to nekrásnější svatební místo, které jsme viděli a jsme moc rádi za to, že jsme si na tak kouzelném místě řekli ANO. Svatebčané byli nadšení 🙂 Obrovskou pochvalu mají jak koordinátoři, tak kuchařka a obsluhující personál. Je vidět, že svou práci děláte od srdce!!! Jídlo bylo luxusní, pití teklo proudem, neustále obsluha kontrolovala, zda mají všichni všechno 🙂 velmi profesionální přístup 🙂 a my, novomanželé, jsme si mohli den užít bez starostí. Je to jedinečné místo, které dokáže splnit i ty nejvyšší nároky. Svatbu na statku můžeme jen doporučit 🙂 Snoubenci, pokud chcete dokonalou svatbu, obraťte se na statek BENICE 🙂 "

manželé Semerádovi, 2018

"Dobrý den, rádi bychom Vám hrozně moc poděkovali za organizaci naší svatby. My i všichni naši hosté jsme si svatbu hrozně moc užili a vše bylo výborné, jídlo, pití, obsluha, ubytování, Vaše organizace, prostě vše a jistě máte velký díl na našem nejkrásnějším dni v životě. Ještě jednou velké Díky."

Kateřina a Ondřej Pauerovi, 2018

"Krásný statku v Benicích a všichni drazí lidé, kteří se o něho staráte ! Přesně před rokem jsme si u Vás s mým Mužem vzali jeden druhého. Oddali jsme se lásce a uvěřili na její sílu až do konce tohohle života. Celý rituál, který jsme u Vás prožili, byl a stále zůstává nejkrásnějším dnem, jež si dosud pamatujeme. A Vy všichni jste nám byli těmi nejlepšími průvodci ! Pečliví, empatičtí, neúnavní,.. Děkujeme Vám z celého srdce za Vaše úsměvy a rady.. Za to, že jste byli přesně tam, kde jsme Vás potřebovali, aniž bychom Vám to vlastně museli říkat. Děkujeme Vám za otevřenou náruči a všechnu tu péči, kterou jste nás zahrnuli. Když se dnes objímáme (už ve třech - se synem, který je s námi přesně půl roku) a s laskavou chutí nostalgie vzpomínáme na 13.9.2017, je nám jasné, že naše radost se neodmyslitelně týká i Vás. Každého člověka, který se svým krokem podílel na naší svatbě. Děkujeme Vám."

Veronika a Lukáš, 2018

"Barokní statek Benice bylo první místo, které jsme navštívili, když jsme hledali lokalitu pro konání naši svatby. Čím více dalších míst jsme navštívili, tím nám bylo jasnější, že takové místo, jakým je statek Benice, už nenajdeme. Malebný statek na samotě, skvělé zázemí pro hosty a děti, milý personál a neskutečně sympatická svatební koordinátorka paní Pilátová. Tak jak se to zdálo, tak tomu i bylo. Naše svatba se uskutečnila na statku v Benicích a byl to jeden z našich nejhezčích dní v životě. Rodinná atmosféra, ochotný personál, skvěle připravené a velmi chutné jídlo a skvělá nálada po celý večer umocnilo naše nadšení z celého dne. Nejenom my, ale i naši hosté si prostředí konání svatby velmi chválili a zejména skvěle připravený raut, s grilováním i půlnočním gulášem. Ještě jednou všem zaměstnancům statku moc děkujeme a zdravíme je. Statku dáváme pět hvězdiček a všem doporučujeme navštívit toto krásné místo, nejen za účelem svatby. "

Martina a Jakub Sklenářovi, 2018

"Vážená paní Pilátová, rádi bychom Vám, a rovněž i celému týmu, ještě jednou poděkovali za překrásný svatební den, který jsme si na statku Benice užili. Přestože jsme Vás během příprav zásobovali mnoha dotazy, často i ve velmi pozdních hodinách, vždy jsme u Vás našli odpověď, popřípadě radu, což ukazuje nejen na Váš profesionální přístup, ale rovněž Vaši empatii do „kůže“ svatebčanů, za což jsme byli velmi rádi. Již v pátek před svatebním dnem, který jsme na statku Benice s pár hosty trávili, jsme měli vše připraveno tak, jak jsme si předem dohodli, a proto už toho dne byla u prvních hostů vidět spokojenost, avšak svatební den byla kapitola sama o sobě. Svatební den byl naprosto úžasný!!! Vše klapalo a vyšlo na 100 %. Velmi dobrou volbou před obřadem byly Benické kanapky, které všem chutnaly, a každý si našel tu svou. Obědové svatební menu bylo rovněž skvěle připravené a velmi chutné, a proto ani raut nemohl, dopadnou jinak. Velký dík tak patří paní kuchařce Hance Myslivcové a jejímu týmu. Výzdoba obřadu byla krásná a stylově se hodila ke statku. Nezapomenutelným zážitkem však byl kočár s koňmi a kočím, který nás odvezl na svatební focení. „Později jsem se od své ženy dozvěděl, že si připadala jako princezna“. Velmi jsme ocenili taktéž pozitivní přístup obsluhujícího personálu, který nejen skvěle vypadal, ale také byl při pracovním tempu náramně sladěn. Přesto bych si však dovolil vyzdvihnout pozitivní přístup paní Andrey za barem, která i v ranních hodinách nešetřila úsměvem a pozitivní náladou. Svatební den tak proběhl hladce, pohodově, a hlavně v dobré náladě, kdy jsme se opravdu nemuseli o nic starat, jelikož bylo vše připraveno a běželo podle plánu, za což samozřejmě vděčíme Vám, Vašemu týmu, a v neposlední řadě také svatebčanům. Pozitivní byly rovněž ohlasy svatebčanů, které jsme probrali u společné nedělní snídaně, která už jen završila předchozí dokonalý svatební den. Díky Vám a Vašemu týmu se naše svatba stala nezapomenutelným dnem v našem životě. Dostali jsme přesně to, co jsme od svatby očekávali… užít si ji a mít na co vzpomínat. A určitě víme, že jsme svatbou na statku nebyli naposledy."

Jana a Michal Špačkovi, 2017

"Chtěli jsme Vám poděkovat za naprosto báječný, svatební den, který jsme si všichni moc užili. Už hned napoprvé nás statek Benice naprosto okouzlil svým prostředím. Byl přesně takový, jaký jsme si s manželem vysnili - přirozený, nenucený, plný radosti a lásky. Poděkování patří kuchyni a obsluhujícímu personálu, kteří se o všechny svatební hosty starali. Všichni byli příjemní, usměvaví a bylo to takové rodinné. Přejeme krásný zbytek léta a spousty dalších spokojených novomanželů."

novomanželé Juránkovi, 2017

"Moc rádi bychom poděkovali celému statku a lidem, kteří nám dopomohli udělat náš den D nezapomenutelným. Od prvních chvil, kdy jsme se byli u Vás podívat a začla jsem být v kontaktu s Martinou Pilátovou, která je opravdu skvělá, její přátelský a klidný přístup je úžasný, jsem věděla, že jsme vybrali úplně fantastické místo. Naše svatba se vydařila od začátku až do konce. Personál byl hrozně milý, ochotný a přátelský, do teď od našich hostů slyším jen samou chválu a to jak na celý statek, ubytování, jidlo...prostě na vše. Musím za nás oba říct, že na 3.6.2017 nikdy v životě nezapomeneme a kdybychom měli znovu vybírat, neváhali bychom ani sekundu. Moc rádi se za Vámi budeme vracet a všude budeme jen doporučovat. Přejeme Vám samé tak krásné svatby a mnoho štěstí ve všem."

novomanželé Burešovi, 2017

"Chtěli bychom poděkovat celému týmu Statku Benice za realizaci našeho velkého – svatebního dne. V rámci spolupráce jsme byli naprosto spokojeni, byly dodrženy veškeré smluvené podmínky a vše fungovalo dle plánu. Personál byl velice vstřícný, usměvavý a ochotný. Co se týče obědového menu, rautu a večerního grilování, tak jídlo bylo velice chutné a byl ho dostatek. Poděkování naleží i paní šéfkuchařce, s kterou jsme konzultovali daná množství jídel, takže se nám naštěstí nestalo, že bychom měli hladové a tím pádem nespokojené hosty. Areál Statku Benice je kapitola sama o sobě – romantické prostředí, krásná příroda, roztomilá zvířata a dětské vyžití. Za nás tedy vřelé doporučení, které bylo potvrzeno i velice přívětivou odezvou našich hostů – od budoucích maminek i tatínků po babičky. Pokud zde zvažujete svatbu, tak v prvé řadě udělejte to, že se na statek dojedete podívat! Statek Benice má totiž nepopsatelnou atmosféru a určitě si zamilujete zdejší klid a radost z obyčejného „venkovského“ života. Nemohu se dočkat, až po letech statek navštívíme a společně s manželem zavzpomínáme na naši veselku."

novomanželé Peško, 2017

"Pro náš velký den jsme preferovali místo v přírodě, v selském stylu, někde na samotě, a hlavně jsme hledali prostor, kde by se mohlo vše odehrávat na jednom místě (ubytování, parkování, prostor pro večerní zábavu venku i uvnitř) a to vše statek Favory splňoval. Hned od prvního okamžiku jsem si toto místo oblíbila, příjemné prostředí, zvlněná krajina, koně, drobné domácí zvířectvo pobíhající volně za statkem, nádherný interiér, který není zapotřebí vůbec zdobit a zázemí pro děti. Obřad proběhl venku před špejcharem a máme mnoho krásných fotek, pro zpestření programu jsme si domluvili prohlídku hřebčína, s čímž jsme nakonec měli větší úspěch u dospělých než dětí :). Komunikace probíhala obratem, dokonce se nám výborně osvědčilo předání čísla na koordinátorku Martinu, a tedy v den D jsem nemuseli mít telefony po ruce (kapela, cukrářka atp.). Setkání s hlavní kuchařkou bylo příjemné, ochotně nám poradila ohledně svatebního menu a bez problému nám vyšla vstříc s úpravou jídelníčku oproti základní nabídce statku. V náš velký den celá organizace klapla perfektně (pouštění hudby, servírování, výborná kuchyně, grilování atp.), personál byl milí, ochotný a prostě celý kolektiv statku se zasloužil, že máme mnoho krásných vzpomínek. Velké díky všem."

novomanželé Bauerovi, 2017

"Ještě jednou Vám mockrát děkujeme za celý den, jen díky Vám a samozřejmě celého týmu proběhl velmi koordinovaně a bez jakýchkoliv zádrhelů. Všichni jsme si pochutnávali, myslím, že ne jednou jsem slyšela větu " takhle jsem se nepřecpal/a už hodně dlouho" 🙂 Všechno to bylo opravdu výborné. Rádi Vás navštívíme, až si budeme chtít připomenout a oživit vzpomínky na svatbu. Přeji Vám spoustu vydařených a sluncem prozářených svatebních dnů. Ať se Vám daří."

novomanželé Jakubcovi, 2017

"V Benicích jsme se brali 30.9.2017. Krásné místo pro svatbu v přírodním i honosnějším stylu (záleží jen na vašem vkusu). Všichni hosté byli ze svatby nadšení, je pravda, že vyšlo i krásně počasí. Rádi bychom poděkovali svatební koordinátorce z Benic paní Pilátové za pomoc a rady při přípravách, a především v samotný svatební den, kdy nám byla celý den po ruce a informovala hosty o tom co se bude dít a kam se mají připravit. Velkou výhodou Benic je možnost ubytování většího množství lidí, a také špejchar, ve kterém jsou pořádány hostiny, je vhodný pro samotnou svatební hostinu i celovečerní program, tzv. vše na jednom místě. Kuchyně rovněž bezvadná, zejména guláš a grilované jehněčí bylo nepřekonatelné. Benice jsou dobře připraveny i na malé děti, nad špejcharem je dětský koutek a v těsné blízkosti statku zvířecí farma a dětské hřiště s pískovištěm, trampolínou a houpačkami."

novomanželé Hričkovi, 2017

"Svatba v Benicích byla výborná volba! Dlouho jsme vybírali, ale po rozhodnutí pro Benice jsme ani chvíli nelitovali. Úžasné prostředí barokního statku "na samotě" plus perfektní personál jsou pro svatbu ty nejlepší ingredience. Výborná je i možnost využívat vnitřní i vnější prostory, takže se člověk nemusí bát počasí. Kuchyň výborná, vyšli nám ve všem vstříc a jídlo všichni chválili. Svatební koordinátorka jako kontakt během zařizování skvělá, měla hodně trpělivosti s našimi "změnami" a odpovídala vždy velmi rychle. Obsluhující personál na místě vždy usměvavý a vždy ochotný pomoct. Projížďka v kočáře už byla jen takovou sladkou třešničkou na konec. Kolem a kolem, za novomanžele Brožovi svatbu na tomto místě jen doporučujeme!"

Monika a Vojtěch Brožovi, 2016

"Dobrý den paní Martinko, chtěli bychom Vám ještě jednou z celého srdce poděkovat za spolupráci s Vámi. Svatba u Vás na statku byla bezpochyby ta nejlepší volba. Nádherné prostředí, milý personál a celkově pohodová atmosféra. Nedokázala jsem si moc představit svatbu s miminkem, ale díky Vašim zkušenostem, empatii a trpělivosti jsme si to všichni mohli užít a užili. Přejeme Vám spoustu spokojených novomanželů a svatebčanů. Jste skvělá koordinátorka a osoba. Mějte se krásně a ať se Vám i celému týmu i nadále daří ve všech sférách."

Jana a Martin Adámkovi, 2016

"Díky moc za báječnou atmosféru naší svatby. Celý den jsme si užili, všichni byli spokojeni a vše bylo perfektní. Doporučujeme"

Veronika a Zdeněk Dvořákovi, 2016

"Vybrali jsme si pro náš velký "svatební den" statek Benice, protože jsme se tu seznámili a máme k tomuto místu bližší vztah. Je to krásné klidné místo v přírodě. Kdo je romantik nebo má rád klid, přírodu a zvířátka, tak je to místo právě pro Vás. Pro svatební den jak udělané. Měli jsme svatební obřad na nádvoří s vyzdobeným obloukem a kočár tažený koňmi, což byl vždy můj sen, nakonec se mi i vyplnil. Hostina byla také na statku, je skvělé ať už máte hostinu na restauraci nebo v prostorách špejcharu, vše je na jednom místě. Jídlo bylo výborné. K svatebnímu menu jsme měli klasiku vývar s játrovými knedlíčky + svíčkovou s variaci knedlíků. Odpolední občerstvení bylo formou rautu, což bylo příjemné, každý si dal, co chtěl. Musíme pochválit celý personál a veškeré přípravy. Paní manažerka nám vyšla ve všem vstříc. Jednou větou na závěr jen a jen doporučujeme a děkujeme ještě jednou za krásný prožitý svatební den a brzy na viděnou :-)"

Míša a David Prouzovi, 2016

"Statek Benice je výborným místem na jakoukoliv událost a v našem případě byl úplně ideální místem kousek od Prahy, kde uspořádat svatbu. Celý den proběhl úplně hladce a jakékoliv požadavky byly řešeny ihned na místě. Jídlo a pití bylo výborné, úplně jak jsme si představovali a hosté byli spokojeni. Personál je velmi přátelský, ochotný, hlavně nemá problém s čímkoliv co je potřeba, i když jsou 4hod.rano :)! Ještě jednou děkujeme za tento vyjímečný den, na který nikdy nezapomeneme! Bylo to jedním slovem DOKONALÉ!!!! 😉 Statek vřele doporučujeme!!!"

Monika a Jakub Mráčkovi, 2016

"Chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat, že jste nám velkou měrou pomohli k tomu, aby náš svatební den proběhl bez jakýchkoliv problémů. Prostředí statku se všem moc líbilo, jídlo bylo skvělé a obsluha milá a ochotná! Rádi se k Vám budeme vracet a budeme Vás doporučovat. Přejeme, ať se Vám daří!"

novomanželé Počtovi, 2016

Kde nás najdete

Kontakt

Panství Benice s.r.o.

Benice 1

257 44 Chrášťany

Martina Pilátová

provozní ředitelka

tel. +420 601 324 166

Napište nám

© Panství Benice s.r.o., Benice 1, 257 44 Chrášťany, IČ: 06699197,

zapsaná u MS Praha, spis.zn.: C 287359

Návštěvní řád Statku Benice a Hřebčína Favory